Wyjazd integracyjny dla klas I Borne Sulinowo 2014 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Wyjazd integracyjny dla klas I Borne Sulinowo 2014

Borne Sulinowo
23-24.10.2014

Borne Sulinowo oraz przyległy poligon, który rozciąga się aż do "miasta widma" Kłomina, zawsze owiane było tajemnicą. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę historię miasta i okolicy. Dwóm wielkim armiom (niemieckiej i radzieckiej), które władały tu poprzednio, zupełnie nie zależało na reklamie swoich poczynań. Choć wojska radzieckie oficjalnie nie posiadały w Polsce rakiet strategicznych z głowicami atomowymi, to w pobliżu poligonu pozostały po nich potężne silosy rakietowe, w których najprawdopodobniej było to "nieistniejące" uzbrojenie. To i wiele innych faktów powoduje, że atmosfera tajemniczości towarzyszącą miastu nie przemija i co jakiś czas wraca z nową siłą. Uczniowie byli zakwaterowani, w ośrodku „U Ani”, niedaleko jeziora Pile.  Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w intensywnym szkoleniu: budowali kompasy, szałasy. Ponadto zorganizowane zostały nocne podchody z mapą. Poziom adrenaliny wzrósł podczas  zajęć strzeleckich. Dzień zakończyliśmy spotkaniem przy ognisku. Wyjazd był pełen wrażeń i atrakcyjnych zajęć.