Wolontariat w Koperniku - Drużyna Szpiku - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Wolontariat w Koperniku - Drużyna Szpiku

Opiekun: Izabela Narożna

14 stycznia 2017r. Wolontariusze Drużyny Szpiku z naszej szkoły uczestniczyli w III Charytatywnym Koncercie im. B. Hadyńskiego  „Wznieś serce nad zło” , który odbył się w XX LO w Poznaniu. Podczas koncertu wystąpiły takie gwiazdy jak: Patrycja Michalczak, Michał Sobierajski, Kamil Czeszel i zespół Kaaj. Konkurs wsparło ponad 15 firm a środki ze sprzedanych cegiełek będących biletami wstępu zostaną przeznaczone na leczenie dzieci z oddziału onkologicznego szpitala im. Jonschera w Poznaniu.

XI Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

DRUŻYNA SZPIKU‎ - XI Bieg Ze Światełkiem Maltańskim

Yupi
Zwiększamy limit do 300 zawodników!
Dziękujemy za Wasze serducho i gotowość bycia z nami i dla nas!

Aby zdrowo się odżywiać, trzeba być po prostu zdrowym. Czasami mamy szansę pomóc innym ludziom wyzdrowieć. By do tego przekonać młodych ludzi,25 listopada naszą szkołę odwiedzili wolontariusze Drużyny Szpiku. W gimnazjum działa również grupa uczniów pod kierunkiem p. Izy Narożnej, która zaprosiła; p.Marię Homan, p.Karolinę Schoener, oraz p. Katarzynę Kleiber. Uczniowie poznali historię powstania Drużyny Szpiku, uzyskali informację o sposobie rejestracji, pobrania szpiku oraz procedurach towarzyszącym przeszczepom. Obejrzeli również film pokazujący jak wygląda cała procedura.Gimnazjaliści otrzymali ulotki informacyjne, które postanowili rozpropagować w domach rodzinnych.

Co jest potrzebne?

Tak naprawdę wszystko: pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia, okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące. I jedzenie: kawy, herbaty, puszki (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze,  i inne produkty  o długim terminie przydatności.

Informacji udziela: p. Izabela Narożna

2 października 2016r. wolontariusze, absolwenci, uczniowie i rodzice naszej szkoły wzięli udział w I Biegu  „Pobiegnij dla Onkoludków”, organizowanym przez Drużynę Szpiku i Biegi Wielkopolskie. Bieg odbył się o godz. 12:00 w Lasku Marcelińskim. Wystartowało ponad 450 zawodników, również dzieci.  Dorośli mieli do pokonania dystans 6 km.  Wszyscy bawili się doskonale, tym bardziej że dochód z biegu został przeznaczony na dzieci z chorobami onkologicznymi szpitala im. Jonschera w Poznaniu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Izabela Narożna

9 czerwca 2016r. wolontariusze Drużyny Szpiku działający w naszej szkole zostali zaproszeni na ślub p. Karoliny Hellwing z p. Jarosławem Schoener.  Pani Karolina pełni w naszej szkole funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców, a zebrane prezenty Państwo Młodzi przekazali w darze dla dzieci ze szpitala dziecięcego im. Jonschera w Poznaniu. W imieniu wszystkich dzieci i kierownictwa Drużyny Szpiku bardzo dziękujemy!!!

Izabela Narożna

29 maja 2016r. na zaproszenie ks. Wikariusza Mateusza Kubiaka z Parafii pw. Św. Rodziny wolontariusze naszej szkoły i nasi absolwenci reprezentując  barwy Drużyny Szpiku wraz z paniami Izabelą Narożną i Adrianą Nowicką uczestniczyli w Festynie Parafialnym. Największą atrakcją cieszyła się loteria fantowa oraz stoiska księgarskie, medyczne, Drużyny Szpiku ,kuchni polowej i grilla. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw i atrakcji.
O godz. 20:00 odbyłsię koncert Przemysława Gintrowskiego a zaraz po nim odbyło się losowanie głównej nagrody.

Izabela Narożna

29 maja 2016r. Wolontariusze Drużyny Szpiku uczestniczyli w kajakowo-lekkoatletycznym Dniu Dziecka
zorganizowanym przez Państwa Szymona i Martę Ziółkowskich na Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej.
Nasi najmłodsi brali udział w konkurencjach biegowych, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką.
Wszyscy bawili się doskonale a milusińscy otrzymali piękne dyplomy i medale.

17 maja wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w akcji Drużyny Szpiku odbywającej się na Termach Maltańskich. Zaproszono 90  dzieci z Domów Dziecka, które pływały na basenie a potem znany fryzjer Adam Szulc strzygł te dzieci w ramach projektu „Akcja Strzyżenia Bezdomnych”. Strażacy ze szkoły Aspirantów opowiadali o tym, czym się na co dzień zajmują, o tym co robić jak się pali oraz pokazywali jak ratować życie. Nasi wolontariusze również poddali się szaleństwu znanego poznańskiego fryzjera oraz zachęcali dzieci do wykonania prac plastycznych dla dzieci z oddziału onkologicznego. Wszyscy bawili się doskonale.

Opiekun Wolontariuszy Drużyny Szpiku