Wolontariat 2016/2017 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Wolontariat 2016/2017

WOLONTARIAT

W KOPERNIKU

Wolontariat w Gimnazjum nr 54 w grudniu 2016r. (zgodnie z tradycją) zakupił słodycze oraz produkty spożywcze na paczki dla najuboższych rodzin z naszej społeczności lokalnej.

Ula Marcinek  Bożena Konieczna

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia 2016r. obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Nasi gimnazjaliści przygotowali informacyjną gazetkę z myślą przewodnią na ten dzień. Ponadto przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili każdą klasę, częstowali uczniów drobnym, słodkim poczęstunkiem oraz każdy uczeń losował sentencje na przyszły rok oczywiście związane z ideą wolontariatu np. „Łatwiej jest kochać ludzi, którzy są daleko.Trudniej tych, którzy są blisko”. Osoby działające prężnie w ciągu roku otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Urszula Marcinek  Bożena Konieczna

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W listopadzie członkowie Koła Wolontariatu przygotowywali ozdoby świąteczne. W pracowni ozdabiane były choinki, renifery, kartki świąteczne, bombki.  Całość pięknie zapakowano.
W dniu półwywiadówek -30 listopada br. -uczniowie przygotowali stoisko z ozdobami. Zainteresowanie było ogromne, prawie wszystkie dekoracje znalazły nabywców. Rodzice byli pod wrażeniem różnorodności upominków.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych.
W tym roku szkolnym wsparliśmy już min. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Sokoły”

Urszula Marcinek   Bożena Konieczna

PRACOWNIA Q-art

Od września do października trwały prace nad przygotowaniem Sali, w której nasi wolontariusze mogliby się spotykać, działać i mile spędzać czas. Powstała pracownia Q-art.-nazwa wzięła się od symbolu wielkości fizycznej – ładunku, bo wszyscy jesteśmy naładowani pozytywną energią, ładunkiem. Chcielibyśmy i mamy nadzieję, że zadania i działania, które zakładamy w tym roku zrealizujemy.

Urszula Marcinek Bożena Konieczna

Ludzie nie płaczą dlatego, że są słabi.
Płaczą dlatego, że byli silni zbyt długo….

Zadania na rok szkolny 2016/2017.

1. Działalność na rzecz szkoły i środowiska - akcje charytatywne.
2. Współpraca fundacjami podczas akcji humanitarnych.
3. Rozeznanie konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku.
4. Udział w uroczystościach, działaniach szkoły.

Urszula Marcinek Bożena Konieczna