Wizytówka - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Wizytówka

Priorytetami naszego gimnazjum są:

Języki Obce

Wychowanie Przez Działanie

Posiadamy nowoczesny kompleks sportowy składający się z pełnowymiarowej hali sportowej, basenu,
siłowni, sali do aerobiku oraz boisk do piłki nożnej i koszykówki.

Nasza szkoła uczestniczy w wymianach z uczniami z Niemiec i Holandii, realizujemy międzynarodowe projekty językowe e-Twinning. W ramach programu wykorzystujemy: multimedia w nauce języków obcych.

Posiadamy wiele nowoczesnych sal interaktywnych i multimedialnych w których skład wchodzi:
pracownia: fizyczna, geograficzna, języka polskiego, biologiczna, informatyczną, historyczna, języków obcych, sztuki. Ponadto posiadamy dodatkową pracownie komputerową oraz centrum internetowe.

20 listopada 2009 roku nasze gimnazjum wzięło udział w konkursie na "Mocną szkołę".
Organizatorem konkursu było miasto Poznań i Głos Wielkopolski. Nasza szkoła zdobyła I miejsce w konkursie
"Mocna szkoła 2009" z tego tytułu otrzymaliśmy 10 000 zł.

Nasze gimnazjum jest znane z częstych wycieczek międzynarodowych
np. do Włoch, Francji, Niemiec, czy Wielkiej Brytanii.

Współpracujemy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Kopernik”,  Wojskowym Klubem Sportowym Grunwald, Młodzieżowym Klubem Koszykówki „Pyra” i  Międzyszkolnym Klubem Sportowym Poznań.

Nasza szkoła jest bezpieczna na korytarzach i przy budynku szkoły działa monitoring.  W naszej szkole jest prowadzona "księga gości"  - osoba wchodząca na teren szkoły,  musi podać cel swojej wizyty i wpisać się do księgi.

U nas nikt nie jest anonimowy każdy uczeń i pracownik szkoły ma identyfikator. Zapewniamy fachową opiekę medyczną oraz psychologiczną. Chętnie pomoże w rozwiązywaniu problemów - anonimową formę zgłaszania problemów: help54@gazeta.pl

Nasza szkoła realizację programu "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy"- szkolenia dla rodziców, dzieci i nauczycieli; współpraca ze stowarzyszeniem MONAR. Współpracę również z policją - pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich wobec prawa; współtworzenie filmu w zakresie prewencji dla młodzieży. Posiadamy także certyfikat "Bezpieczny Internet"