Sport aktualności - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Sport aktualności

Sport

XVII Poznań Maraton


Dnia 9 października 2016r młodzież  Gimnazjum nr 54 kolejny raz wzięła udział w obsłudze punktu żywieniowego  podczas 17 Poznań Maraton.
Do naszych obowiązków należało przygotowanie stanowisk z  wodą i napojami izotonicznymi. Uczniowie bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych zadań.


Opiekunowie: Bożena Konieczna
Roma Ryszczyńska



KOLEJNY SUKCES REPREZENTACJI SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ


Od września 2015r. reprezentacja Gimnazjum 54 brała udział w turnieju "Liga Mistrzów", o puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Poznaniu. W turnieju wzięły udział reprezentacje gimnazjów poznańskich jak i okolicznych miejscowości.

Rozegrano trzy rundy eliminacyjne, a finał turnieju odbył się w poniedziałek, 23 maja na orliku przy ulicy Grunwaldzkiej. Rywalami naszej drużyny były: G 27, G Komorniki i G katolickie. W sześciu spotkaniach nasz zespół zdobył 10 punktów i zdecydowanie pokonał rywali. W nagrodę za zwycięstwo otrzymaliśmy okazały puchar przechodni oraz dyplom i medale.

W turnieju finałowym Gimnazjum 54 reprezentowali: Daniel Myśliwiec, Bartek Antkowiak, Mateusz Piecha, Łukasz Łukaszewski, Roger Szulc, Sebastian Kapelski, Kacper Koralewski i Patryk Sikora.

W turniejach eliminacyjnych grali również i przyczynili się do sukcesu: Aleksander Jeży i Patryk Janik.

Opiekunami zespołu byli: Kamila Rutkowska i Przemysław Redmer


REPREZENTACJA GIMNAZJUM NR 54 MISTRZAMI POZNANIA
W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW


Turniej finałowy Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych
odbył się 22.03 w Gimnazjum nr 54.
W turnieju brały udział 4 zespoły: Gim 29, Gim 26, Gim Społ 2 oraz Gim 54. Zespół z Gimnazjum 54
okazał się bezkonkurencyjny wygrywając z dużą przewagą mecz półfinałowy
oraz finał, zostając tym samym mistrzem miasta Poznania w koszykówce chłopców.
skład drużyny: Patryk Stankowski, Bartosz Werner, Waldemar Jarmużek,

Paweł Pampuch, Gracjan Jęchorek, Dawid Błajewski,
Mateusz Kowalski, Jakub Kowala, Kacper Rutkowski, Paweł Klimaszewski,
Kamil Pleskot, Adam Jankowski, Kacper Kaczmarek

Trenerzy: Tomasz Błaszak i Jakub Czwakiel

GRATULACJE !

Wyniki turnieju:
I półfinał              G 54 - G 29     63:28
II półfinał             G Społ 2 - G 26 49:32
mecz o III miejsce  G 29 - G 26     44:51
mecz o I miejsce  G 54 - G Społ 2 60:23


17.12.2015 w naszym gimnazjum odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt klas VI Szkół Podstawowych.
Uczestniczyły szkoły nr 9, 10, 77 oraz towarzysko zespół Gimnazjum nr 54 z kl. I B/C w składzie : Łagódka Zuzanna, Marcinowska Magdalena,
Szymańska Zuzanna, Tołpa Livia, Dembińska Weronika.
Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9, m-ce II SP 77, m-ce III SP 10

Organizator: Roma Ryszczyńska i Bożena Konieczna

GIMNAZJADA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 5.11.2015r w Gimnazjum 54 rozegrano pierwszy etap
Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt - Gimnazjada.
Szkołę reprezentowały uczennice klasy 3D w składzie: J. Michalska, P. Kaczmarek,
D. Sobczyńska, A. Antkowiak, K. Grabowska, K. Sabiłło i A. Urbaniak.
Oiekunem zespołu była pani Roma Ryszczyńska.
Dziewczęta rozegrały dwa mecze.
Uległy reprezentacji Gimnazjum 65  0:2, a po zaciętej grze pokonały drużynę Gimnazjum 58 2:1.
Niestety do dalszego etapu rozgrywek przechodziła tylko jedna zwycięska drużyna,
dlatego nasze dziewczęta zajmując 2 miejsce musiały pożegnać się z turniejem.

18.10.2015 na zawodach pływackich z okazji 4 urodzin Term Maltańskich zawodniczka UKS Kopernik
- Maja Bartczak z klasy 1c- zajęła 5 miejsce na dystansie
50m stylem dowolnym-0:37,86,
a Julia Pająk z klasy 2d zajęła miejsce 5 na

50m stylem dowolnym z czasem 0:39,09.

Zawodniczkom gratulujemy !


OPIEKUN: MAŁGORZATA WARSICKA

REPREZENTACJA GIMNAZJUM 54 BRĄZOWYMI MEDALISTAMI
MISTRZOSTW MIASTA POZNANIA W PIŁCE NOŻNEJ

21 października, rozegrany został finał mistrzostw Poznania w piłce nożnej.
Rywalami naszej reprezentacji były G-58, G-3 i ZSMS,
Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując w turnieju wysokie trzecie miejsce!!!
Po wygraniu pierwszego meczu z ZSMS 6:0, zremisowaliśmy z głównym faworytem turnieju - G-3 - 1:1

i byliśmy na dobrej drodze do mistrzostwa.
Niestety w ostatnim spotkaniu nie daliśmy rady G-58. Przegraliśmy mecz 2:4 i spadliśmy na 3 pozycję.
Mimo wszystko to wielki sukces naszego zespołu!
Nasz zawodnik Aleksander Jeży został też najlepszym strzelcem turnieju finałowego.

W drużynie G-54 - brązowych medalistów mistrzostw Poznania w piłce nożnej wystąpili:
Bartek Antkowiak, Aleksander Jeży, Paweł Krycha, Łukasz Łukaszewski, Michał Majka,

Jakub Oramus, Mateusz Piecha, Paweł Radoszewski, Roger Szulc (wszyscy z klasy 3C),
Franek Grabowski z klasy 1B i Patryk Janik z klasy 2C.
We wcześniejszych etapach G-54 reprezentowali również: Daniel Myśliwiec z klasy 3C, Sebastian Kapelski i Kacper Koralewski z klasy 2C.

Trenerem zespołu jest Przemysław Redmer.


GRATULACJE!

GIMNAZJADA W PIŁCE NOŻNEJ

16.10.2015, rozegrany został drugi etap (półfinał) mistrzostw Poznania w piłce nożnej.
Rywalami naszej reprezentacji były G-60, G-20, ZSMS, gimnazjum polsko-angielskie i Salezjanie.
Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie, wygrywając wszystkie 5 spotkań, tracąc tylko jedną bramkę!!!
Tym samym awansowaliśmy do ścisłego finału, w którym spotkają się cztery najlepsze gimnazja w Poznaniu.
Finałowy turniej rozegrany będzie w najbliższą środę, 21 października,

a rywalami naszego zespołu będą: G-3, G-58 i ZSMS.

W środę, 7 października reprezentacja szkoły wzięła udział w pierwszej rundzie Gimnazjady w piłce nożnej.

Mecze rozgrywane były na boisku przy ul. Gdańskiej. Rywalami nasze drużyny były
G - 33 - wygrana 5:1, G - 6 - wygrana 3:2, G - 35 - wygrana 4:1

oraz gimnazjum katolickie, z którym przegraliśmy 1:3.
Mimo porażki w ostatnim spotkaniu nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie E
i awansował do drugiej fazy turnieju.
W turnieju udział wzięli: Franek Grabowski kl. 1B, Patryk Janik, Sebastian Kapelski
i Kacper Koralewski (wszyscy z kl. 2C), Aleksander Jeży, Łukasz Łukaszewski,Michał Majka,
Daniel Myśliwiec, Jakub Oramus, Mateusz Piecha, Paweł Radoszewski i Roger Szulc (wszyscy z kl. 3C).
Opiekunem zespołu jest Przemysław Redmer.



Dnia 11.06.2015 Reprezentacja Gimnazjum nr 54 zajęła
II miejsce w VI Mistrzostwach Sztafet Gimnazjum w pływaniu
oraz
II miejsce w IV zawodach Miasta Poznania w Podstawach Ratownictwa Wodnego.


W dniu 12.05.2015 r. odbyła się Gimnazjada Lekkoatletyczna Miasta Poznania na Stadionie Olimpia.
W sportowych zmaganiach bardzo licznie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych.


Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas III.
1.Narożny Wojciech-pchnięcie kulą
2.Michalak Dawid-rzut oszczepem
3.Wasyniak  Jarosław-skok  wzwyż  
4.Kowalik Krystian-skok w dal
5.Jastrzębski Stanisław-bieg przez płotki ( 110m)
6.Jańczak Kamil-bieg na 2000m
7.Hellwing Dominik-bieg na 1000m
8.Gajewski Mateusz-bieg na 100m

Zawody zakończyły się sukcesem:

Jastrzębski Stanisław zdobył srebrny medal w biegu przez płotki, natomiast Narożny Wojciech brązowy medal w pchnięciu kulą.
Michalak Dawid zajął IV miejsce w rzucie oszczepem, do III miejsca zabrakło dosłownie paru centymetrów.

Kowalik Krystian zajął VII miejsce w skoku w dal.


Opiekun: Bożena Konieczna



GIMNAZJUM 54 MISTRZEM POZNANIA
SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE

W dniu 26.03.2015 Reprezentacja Gimnazjum nr 54 w koszykówce chłopców w finale mistrzostw Poznania szkół gimnazjalnych zajęła 1 miejsce,

uzyskując jednocześnie awans do finału wojewódzkiego tych rozgrywek.
Finał odbył się w Gimnazjum nr 26 na os. Czecha, a w zawodach brały udziały 4 zespoły reprezentujące Gim 26, Gim 44, Gimnazjum Społeczne nr 2 oraz Gim 54.
W dwóch rozgrywanych meczach (półfinał i finał) prowadziliśmy od początku do końca. Odnieśliśmy wysokie zwycięstwa, kontrolując mecze od początku do końca. Warto podkreślić, że w składzie drużyny byli tylko uczniowie, którzy uczęszczają do pierwszej i drugiej klasy gimnazjum.


Półfinał Gim 26 – Gim 54 39 : 67
Finał Gim 44 – Gim 54 39 : 65


Skład drużyny:
Paweł Pampuch, Patryk Stankowski, Bartosz Werner, Waldemar Jarmużek, Mateusz Kowalski, Dawid Błajewski, Kamil Pleskot, Kacper Rutkowski, Paweł Klimaszewski, Adam Jankowski, Michał Banasik, Jakub Kowala, Krzysztof Górski, Gracjan Jęchorek (nie mógł wystąpić w finale z powodu kontuzji).


Trener: Tomasz Błaszak

Gratulacje!



Mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!




 
 

GIMNAZJUM NR 54 NAJLEPSZE W POZNANIU !

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w rozgrywanym w piątek 6 marca 2015r Finale Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Oznacza to, że przez najbliższy rok nasze Gimnazjum będzie nosić miano najlepszej szkoły gimnazjalnej w Poznaniu.
    W finale podopieczni Domana Leitgebera na co dzień grający w kategorii juniora młodszego i młodzika w klubie MKS Poznań pokonali zeszłorocznego Mistrza Poznania - Gimnazjum nr 5 15:10.
    W meczu półfinałowym uczniowie z Newtona rozgromili rówieśników z Gimnazjum nr 67 aż 22:2.
    W dniach 9-10 marca 2015 nasi zawodnicy będą walczyć w finale Wielkopolski w Wągrowcu .

    Skład Gimnazjum nr 54: Dominik Hellwing, Hubert Przybylski, Sebastian Napierała, Kamil Jańczak, Stanisław Jastrzębski, Dawid Wojtczak, Piotr Iskra, Grzegorz Der, Krystian Kowalik, Jarosław Wasyniak, Jędrzej Ockert, Hubert Wójtowicz, Krzystof Mańczak, Dawid Michalak

Trener: Doman Leitgeber
fot. Natalia Hildebrandt


Mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!




 
 

WICEMISTRZOSTWO POZNANIA DLA GIMNAZJUM 54 W PIŁCE HALOWEJ

Skład: Marcin Dondajewski, Dawid Grzybowski, Marcin Jurga, Łukasz Łukaszewski, Dominik Owczarzak,

Mateusz Gajewski, Eryk Pawlicki, Tomek Milak, Patryk Dworakowski, Jacek Nowicki, Aleks Glabus.

Opiekun: Marcin Lubik



 
 

WIELKOPOLSKA LIGA PŁYWACKA SZKÓŁ  GIMNAZJALNYCH 2014/2015
2 EDYCJA 05.02.2015


UKS KOPERNIK POZNAŃ – 9 MIEJSCE W WIELKOPOLSCE
Wyniki:
100 m stylem dowolnym dziewcząt:
Milena Michalska  1:26,30
Alicja Szymczak  1:37,52
Julia Pająk  1:45,57
100 m stylem klasycznym dziewcząt :
Marta Nowakowska 1:48,36
100 m stylem dowolnym chłopców:
Jakub Strykowski  1:29,76
Mateusz Kaźmierczak 1:30,32
Dorian Kowalski 1:32,98
Marcin Stempowski 1:33,87
100 m stylem klasycznym:
Bartosz Zawadzki 1:45,14
Jakub Braszak 1:53,11

mgr Małgorzata Warsicka



Dnia 26 września 2014r reprezentacja pływaków Gimnazjum nr 54 uczestniczyła w Igrzyskach Młodzieży w Pływaniu sztafetowym oraz indywidualnym.
W sztafecie 10X50m stylem dowolnym reprezentacja Gimnazjum nr 54 zajęła 7 miejsce w Poznaniu (poza Szkołami Mistrzostwa Sportowego) z czasem 6:46,81.
W konkurencji indywidualnej dziewcząt Alicja Szymczak z klasy IIIb zajęła 7 miejsce w Poznaniu na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 0:38,57, a w konkurencji indywidualnej chłopców Bartosz Zawadzki z klasy IIb zajął 12 miejsce w Poznaniu na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 0:36,25.



mgr Małgorzata Warsicka



11.06.2014 w II Mistrzostwach Gimnazjów wPływaniu, które rozegrane został na Pywalni Atlantis reprezentacja Gimnazjum nr 54 zajęła II miejsce w Poznaniu.


Skład sztafety:
1. Jakub Braszak
2. Jakub Szczepański
3. Jakub Strykowski
4. Mateusz Kaźmierczak
5. Alicja Szymczak
6. Bartosz Kaczmarek
7. Marta Nowakowska

Pan Szymczak

mgr Małgorzata Warsicka



Podstawy Ratownictwa Wodnego


Dnia 2.06.2014 reprezentacja Gimnazjum nr 54 w Poznaniu zajęła III miejsce w Poznaniu w II Mistrzostwach Gimnazjów z Podstaw Ratownictwa Wodnego, które odbyły się na basenie Atlantis.
W Mistrzostwach stawało 13 zespołów.

Skład 1 sztafety ratowniczej Gimnazjum nr 54
1. Bartosz Zawadzki 2b
2. Jakub Braszak 2b
3. Jakub Strykowski 2b

Skład 2 sztafety ratowniczej
1. Monika Bartkowiak 2b
2. Marta Nowakowska 1b
3. Alicja Szymczak 2b


mgr Małgorzata Warsicka



VII Poznański Półmaraton


Dnia 6 kwietnia 2014r młodzież  Gimnazjum nr 54 kolejny raz wzięła udział w obsłudze punktu żywieniowego  podczas 7. Poznań Półmataronu.
Do naszych obowiązków należało przygotowanie stanowisk z  wodą i napojami izotonicznymi oraz rozłożenie czekolad i cukru. Dzięki naszej pracy prawie siedem i pół  tysiąca zawodników mogło podczas biegu uzupełnić braki energetyce w organizmie i dalej kontynuować zawody. Pogoda dopisała, uczniowie bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych zadań.


Opiekunowie: Bożena Konieczna
Roma Ryszczyńska


VII TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - "OŚWIATA CUP"

29.11.2013 - piątek - hala sportowa Gimnazjum nr 54 w Poznaniu


Dnia 29.11.2013 - piątek - w hali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu odbędzie się VII Turniej Piłki Ręcznej - "Oświata CUP".
W turnieju
udział wezmą reprezentacje poznańskich szkół:

Szkoły Podstawowej nr 4
Szkoły Podstawowej nr 46
Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marii Magdaleny
Zespołu Szkół Samochodowych,
Gimnazjum nr 54
oraz
reprezentacja pracowników Urzędu Miasta Poznania,
Nauczycieli poznańskich szkół
Wydziału Oświaty Urzędu Misata Poznania
Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Sportowa rywalizacja rozpocznie się meczem piłki ręcznej pomiędzy drużynami szkół podstawowych nr 4 i nr 46. Początek o godz. 16:30. Od godz. 17:00 ropocznie się turniej, w którym występować będą: reprezentacja Gimnazjum nr 54, reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyna złożona z pracowników UMP, nauczycieli, pracowników Wydziału Oświaty i Wydziału Sportu UMP.
Zakończenie turnieju wraz z wręczeniem nagród przewidziano na godz. 19:30.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy dokibicowania rodziców, nauczycieli, uczniów, mieszkańców pobliskich osiedli oraz wszystkich sympatyków sportu i piłki ręcznej.


Dyrektor Gimnazjum nr 54
mgr Dorota Pilna

Piłka nożna


W środę, 2 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju o Mistrzostwo Poznania Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej. Zawody rozegrane zostały na boisku przy ul. Gdańskiej, a naszymi rywalami były: G-44, G-60 oraz faworyt rozgrywek G-3. Z dwoma pierwszymi rywalami wygraliśmy po 3:1, natomiast z gimnazjum nr 3 ponieśliśmy porażkę 0:4, jednak z drugiego miejsca awansowaliśmy do kolejnej rundy, która zostanie rozegrana w najbliższy czwartek, 10 października.
W reprezentacji grali: Hubert Andrys, Błażej Kuźniak, Krzysztof Malik, Patryk Sitek, Alex Pawłowski (wszyscy z kl. 3C), Marcin Dondajewski, Dominik Owczarzak, Eryk Pawlicki (wszyscy z kl. 2C), Roger Szulc i Mateusz Piecha (obaj z 1C).


Opiekun zespołu: Przemysław Redmer

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego