Nasze osiągniecia - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Nasze osiągniecia

Sport

Najważniejsze osiągniecia

w SPORCIE

ROK SZKOLNY 2011/2012

ROK SZKOLNY 2010/2011

ZESPOŁOWO:
II  miejsce
w mistrzostwach m. Poznania w piłce ręcznej chłopców
I miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Młodzików (uczniowie klasy sportowej 2b) reprezentowali województwo Wielkopolskie w rozgrywkach o puchar ZPRP
III miejsce w Mistrzostwach Sztafet Gimnazjalnych m. Poznania w pływaniu na dystansie 8x50m stylem dowolnym
III miejsce i brązowy medal w mistrzostwach m. Poznania w tenisie stołowym chłopców (A. Lehmann i M. Zieliński)

          

ROK SZKOLNY 2008/2009

ZESPOŁOWO:
I miejsce
w mistrzostwach m. Poznania w piłce ręcznej chłopców
I miejsce w mistrzostwach m. Poznania w koszykówce chłopców
I miejsce w klasyfikacji sportowej szkół gimnazjalnych objętych działalnością Rady Osiedla Kopernika-Raszyn

        

INDYWIDUALNIE:
I miejsce Magdalena Pankowska w biegu na 600 m w mistrzostwach m. Poznania
          

ZESPOŁOWO:
I miejsce
w mistrzostwach m. Poznania w piłce ręcznej chłopców
IV miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców
III miejsce w mistrzostwach m. Poznania w piłce ręcznej dziewcząt
III miejsce w mistrzostwach m. Poznania w koszykówce dziewcząt
IV miejsce chłopców w biegach przełajowych o mistrzostwo m. Poznania
I miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród gimnazjów w Biegu Raszyńskim w kategorii dziewcząt i chłopców
I miejsce w klasyfikacji końcowej w sportowej rywalizacji szkół terenu działalności Rady Osiedla „Grunwald-Południe”
V miejsce w regatach smoczych łodzi w maju na torze regatowym Malta
Awans zespołów piłki nożnej chłopców do półfinałów mistrzostw m. Poznania na boiskach otwartych i w halowej odmianie piłki nożnej.

    

INDYWIDUALNIE:
Piotr Krauze i Mikołaj Jezierski otrzymali nagrodę m. Poznania III stopnia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie, dla uczniów szkół poznańskich. Nagrody zostały wręczone 12 listopada 2010 roku.
          

ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2007/2008

ZESPOŁOWO:
I miejsce
w mistrzostwach m.Poznania w koszykówce chłopców
I miejsce w mistrzostwach województwa Wielkopolskiego w koszykówce chłopców 8 uczniów naszej szkoły reprezentowała PKK „PYRĘ” Poznań w finale mistrzostw Polski kadetów w koszykówce zajmując IV miejsce w Polsce
I miejsce w mistrzostwach m.Poznania w piłce ręcznej chłopców
III miejsce w mistrzostwach m.Poznania w piłce ręcznej dziewcząt
III miejsce w mistrzostwach m.Poznania w koszykówce dziewcząt
I miejsce w klasyfikacji sportowej szkół gimnazjalnych objętych działalnością Rady Osiedla Kopernika-Raszyn

     

ZESPOŁOWO:
I miejsce
w mistrzostwach m.Poznania w piłce ręcznej chłopców
IV miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców
I miejsce w mistrzostwach m.Poznania w koszykówce chłopców
III miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce chłopców
I miejsce w mistrzostwach m.Poznania w piłce nożnej chłopców
I miejsce w klasyfikacji sportowej szkół gimnazjalnych objętych działalnością Rady Osiedla Kopernika-Raszyn

        

INDYWIDUALNIE:
Magdalena Pankowska zdobyła indywidualnie tytuł wicemistrzyni m. Poznania w biegu na 600 m.  W finale wojewódzkim zajęła VI miejsce.
          

ROK SZKOLNY 2006/2007

ROK SZKOLNY 2005/2006

ZESPOŁOWO:
I miejsce
i tytuł mistrza m. Poznania w piłce nożnej chłopców
IV miejsce w finale wojewódzkim w piłce nożnej chłopców
I miejsce i tytuł mistrza m.Poznania w piłce ręcznej chłopców
III miejsce i brązowy medal w finale mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej chłopców
I miejsce w klasyfikacji drużynowej w imprezach sportowych organizowanych przez Radę Osiedla Kopernika-Raszyn
          

ZESPOŁOWO:
I miejsce
w punktacji drużynowej szkół gimnazjalnych  objętych działalnością Rady Osiedla Kopernika-Raszyn
I miejsce w klasyfikacji zespołowej w IV Biegu Raszyńskim
I miejsce w mistrzostwach m. Poznania w piłce ręcznej chłopców oraz
VI miejsce w województwie Wielkopolskim
II miejsce w punktacji zespołowej w Lidze szkolnej rozgrywanej na stoku Malta-Ski w narciarstwie zjazdowym.  

INDYWIDUALNIE:
I miejsce Joanna Przybył,
III miejsce Beata Lipiak

          

ROK SZKOLNY 2004/2005

ROK SZKOLNY 2003/2004

ZESPOŁOWO:
I miejsce
w mistrzostwach m. Poznania w koszykówce chłopców
III miejsce w finale wojewódzkim mistrzostw Wielkopolski w koszykówce chłopców
Trójka uczniów
członkowie MKK PYRA Poznań, zdobyła tytuł mistrza Polski w koszykówce w kategorii kadetów na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży.
III miejsce w mistrzostwach m.Poznania w piłce ręcznej chłopców
II miejsce w mistrzostwach w narciarstwie zjazdowym na stoku Malta-Ski (drużynowo)
I miejsce dla najliczniej reprezentowanej szkoły w biegach towarzyszących V Maratonowi Poznań 2004
I miejsce w rywalizacji sportowej szkół na terenie działalności Rady Osiedla Kopernika-Raszyn

INDYWIDUALNIE:
I miejsce Beata Lipiak
w mistrzostwach w narciarstwie zjazdowym na stoku Malta-Ski
III miejsce Joanna Przybył
w mistrzostwach w narciarstwie zjazdowym na stoku Malta-Ski
III miejsce Michał Przybył
w mistrzostwach w narciarstwie zjazdowym na stoku Malta-Ski

 

I miejsce i tytuł mistrza m. Poznania szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców
I miejsce i tytuł mistrza m. Poznania w koszykówce chłopców oraz miejsce w pierwszej ósemce w woj. Wielkopolskim
I miejsce w Biegu Raszyńskim za najbardziej liczny udział młodzieży w tej imprezie


ROK SZKOLNY 2002/2003

ZESPOŁOWO:
I miejsce i tytuł mistrza m.Poznania w koszykówce chłopców
II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski chłopców w koszykówce
II miejsce i tytuł wicemistrza m.Poznania w piłce ręcznej chłopców
III miejsce i brązowy medal mistrzostw m.Poznania w piłce ręcznej dziewcząt


INDYWIDUALNIE:
Anna Kłos
II miejsce w biegach przełajowych o mistrzostwo m.Poznania
III miejsce w finale wojewódzkim w biegach przełajowych
VII miejsce w biegu przełajowym w makroregionie
I miejsce w Ogólnopolskim Biegu Sylwestrowym w Poznaniu

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego