Londyn 2013 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Londyn 2013

Wycieczki

W dniach od 30 września do 5 października 2013 roku odbyła się wycieczka do Londynu, w której wzięli udział uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły, Gimnazjum nr 54. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w stolicy Anglii. Wyjechaliśmy o godzinie 14:30 spod budynku naszej szkoły, jechaliśmy prawie całą dobę, przejeżdżając  przez Niemcy, Holandię i Belgię aż do Francji. We Francji wjechaliśmy do Eurotunelu, którym przejechaliśmy pod kanałem La Manche. Około godziny 10:00 byliśmy na miejscu. Po zakwaterowaniu i chwili odpoczynku wybraliśmy się na zwiedzanie miasta. Nasz spacer rozpoczęliśmy od Tower Bridge, a następnie zobaczyliśmy Katedrę Southwark, Teatr Szekspirowski i Galerię Tate Modern. Mostem Millenium Bridge udaliśmy się na drugą stronę rzeki, do Katedry St. Paul’s. Tego samego dnia z radością  zawitaliśmy na najdłuższej ulicy Londynu – Oxford Street. Zmęczeni po zwiedzaniu i zakupach wróciliśmy na obiadokolację do naszego ośrodka.


British Museum
Greenwich

Następnego dnia zwiedziliśmy muzea. Rozpoczęliśmy od   British Museum, następnie Muzeum Historii Naturalnej oraz Madame Tussaud ’ s, przechodząc Baker Street do Muzeum Sherlocka Holmesa.
Czwartego dnia naszej wycieczki byliśmy pod Buckingham Palace, gdzie obejrzeliśmy widowiskową paradę zmiany warty z orkiestrą, zobaczyliśmy parlament oraz wieżę,  w której znajduje się  Big Ben,a także wstąpiliśmy do m&m's World, po czym mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek.  Ostatniego dnia odbył się rejs po Tamizie, niezapomniana przejażdzka London Eye, podczas której widzieliśmy panoramę Londynu oraz wycieczka na Greenwich, gdzie każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie przy południku 0 stopni.

Po ostatnich atrakcjach udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas z powrotem do Polski.  Mimo zmęczenia, po czterech dniach wypełnionych zwiedzaniem, wycieczka była jak najbardziej udana. Wszyscy przeżyliśmy wspaniałe, niezapomniane chwile w otoczeniu znajomych i wróciliśmy pełni wrażeń. Mieliśmy możliwość lepszego poznania się, a przy tym zwiedzenia zakątków pięknego miasta . Żałujemy tylko, że  czas w tej miłej atmosferze minął tak szybko i nikt nawet nie spostrzegł się kiedy  byliśmy już w autokarze jadącym w stronę powrotną.

Dziękujemy opiekunom i organizatorom wycieczki za możliwość  wyjazdu do Londynu. Ta wycieczka na pewno jeszcze długo będzie przez nas mile wspominana. Oczywiście czekamy na kolejne tak ciekawe wyjazdy z naszym gimnazjum :)


China Town
 
Tak było w 2013r.
Tak było w 2012r.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego