Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 20.03.2015 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 20.03.2015

O nas > Galeria

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - 20.03.2015

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej wpisał się już w tradycję naszej szkoły, gdyż organizowany jest od 12 lat. Przez pierwsze dwa lata brali w nim udział tylko uczniowie naszego gimnazjum, następnie konkurs przerodził się w międzygimnazjalny. Od kilku lat zapraszamy uczniów szkół podstawowych.  W tegorocznym konkursie, który odbył się 20 marca wzięło udział 23 uczniów z ośmiu poznańskich szkół podstawowych: nr 5, nr 6, nr 7, nr 70, nr 74, nr 77, nr 80 i nr 88. Wykonywali oni utwory w języku angielskim.  W zwiąku z tym, że poziom wykonawców był bardzo wyrównany, jury miało trudności z wyłonieniem najlepszych. Po burzliwej dyskusji pierwsze miejsce przyznano Aleksandrowi Koczorowskiemu, uczniowi Szkoły Podstawowej nr 74, za świetne wykonanie utworu Franka Sinatry pt. „Sway”, którym rozkołysał całą widownię. Drugie miejsce zajęła Oliwia Świętek ze Szkoły Podstawowej nr 80. Zaśpiewała ona pełną optymizmu piosenkę z repertuaru brytyjskiego kwartetu Clean Bandit, zatytułowną „Rather Be”. Na trzecim miejscu znalazł się utwór Michaela Jacksona „Heal the World” zaprezentowany przez Magdalenę Górniak, Martę Klińską, Natalię Frącala, Kalinę Strnad, Igę Zadworną, Kamilę Borak, Martę Kasprzyk, Zosię Skorubyską, Anię Szczudło, Zuzię Toms i Aleksandrę Sternalską – uczennice Szkoły Podstawowej nr 6. Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Pierwsze  z nich otrzymała Zuzanna Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7  za wykonanie  utworu „Go the distance”. Drugie wyróżnienie przyznano „boskiej” tancerce – Nataszy Kowalczyk z drugiej klasy  Szkoły Podstawowej nr 6, za pełen ekspresji i niesamowitego wdzięku taniec towarzyszący piosence pt. „ Happy”. Trzecie  otrzymała  uczennica drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 70, Marta  Mielewczyk za piosenkę „My name is Pinkie Pie”. Poza konkursem wystąpiło kilka uczennic naszego gimnazjum. Najwyżej oceniony został silny wokal Kamili Gocal, która zaprezentowała utwór „Radioactive” z repertuaru rockowego zespołu „Imagine Dragons”. Konkurs zakończył się w rytmie energetycznej Zumby.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom, którzy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń i zapraszamy do nas w przyszłym roku.
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za dofinansowanie nagród, którymi mogliśmy obdarować zwycięzców naszego konkursu.
Jolanta Dondajewska