IMIENINY PATRONA 05.12.2014 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

IMIENINY PATRONA 05.12.2014

O nas > Galeria

IMIENINY PATRONA SZKOŁY
„MAM TALENT W GIMNAZJUM NR 54”
05.12.2014

Tradycyjnie już, jak co roku, odchodziliśmy imieniny naszego patrona szkoły, Mikołaja Kopernika.   Ten rok szkolny, wzorem naszego patrona, ogłosiliśmy Rokiem Talentów. W Gimnazjum nr 54 pielęgnujemy wszelkie pasje i talenty, nie tylko do nauki. Toteż w naszej szkole mistrzów, trofeów, pucharów i nagród pod dostatkiem, jak na szkołę z oddziałami sportowymi przystało, ale śmiało możemy też pochwalić się wieloma uzdolnionymi artystami. Stąd też pomysł, aby tegoroczne imieniny patrona szkoły uświetnić popisami uczniów w stylu „Mam Talent”. Poszerzyliśmy jednak grono świętujących. Ucieszył nas bardzo fakt, że powstałe z inicjatywy Gimnazjum nr 54 i działające od roku partnerstwo we wspólnym działaniu wielu instytucji z rejonu Grunwald, przyjęło zaproszenie na naszą uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas podopieczni ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Środowiskowego Domu Samopomocy „Sokoły”, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 80 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Osiedlowy Klub„Raszyn”.
 Zaproszeni goście nie tylko uświetnili naszą uroczystość jako widzowie, ale również mogliśmy podziwiać i oklaskiwać ich talenty. Zabawa była wyborna! Zaprezentowano szeroką gamę talentów z przeróżnych dziedzin. Były popisy wokalne, taneczne, akrobatyczne, z piłką. Mogliśmy podziwiać ewolucje na rowerach, na wrotkach, na szczudłach oraz specjalne karkołomne wygibasy człowieka gumy. Fani rozrywek manualno, logiczno, intelektualnych mieli możliwość przekonać się na własne oczy, co można zdziałać w kilka sekund z kostką Rubika oraz jak z niczego zrobić coś.
   Jury miało naprawdę trudne zadanie. Musiało wyłonić spośród rywalizujących zwycięzcę  głównej nagrody, ufundowanej przez organizatora panią Dorotę Pilną, dyrektora Gimnazjum nr 54 oraz wskazać laureata drugiej   i  trzeciej nagrody ufundowanej przez pana Dominika Nowaka, dyrektora Osiedlowego Klubu „Raszyn”. Dla wszystkich wykonawców były dyplomy i słodkie małe co nieco, a renesansowy straganik częstował wszystkich pierniczkami.
   W oczekiwaniu na werdykt jurorów gości i gospodarzy połączyły rytmy gorącej zumby.
Pomysł na wspóln
ą zabawę, w takiej formie, wszystkim przypadł do gustu i już padła propozycja, aby za rok rozszerzyć „Mam talent w Gimnazjum nr 54” o udział innych pozostałych naszych partnerów we wspólnym działaniu.
  Zachęcamy i  do zobaczenia zatem za rok w „Mam talent w Gimnazjum nr 54”.

Opracowała: mgr Halina Tomaszewicz