Historia - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Historia

O nas

"Być uważnym i pełnym pasji, realizować obrane cele tak,
aby nam było dobrze i innym z nami było dobrze."

1 września 1999 roku rozpoczęło działalność Gimnazjum nr 54 w budynku działającej jeszcze Szkoły Podstawowej nr 72. W tym mariażu obie szkoły świetnie sobie radziły. Funkcje dyrektora w tym czasie pełniła pani dyr. Wiesława Milewicz. 10 klas pierwszych, w tym dwie o profilu sportowym tworzyły razem placówkę liczącą prawie 600 uczniów. Priorytetami miały być: nauka, sport, kultura, turystyka i działalność charytatywna.

W tle nastrojów i humorów ciągle pojawiało się pytanie: co z salą gimnastyczną? Aż nadszedł ten dzień. W grudniu 1999 roku władze miasta podjęły decyzję o budowie. Rosnąca w oczach wielka hala sportowa kryła w swoim labiryncie basen, a dookoła powstawały boiska, boiska, boiska. We wrześniu 2001 roku nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego.

Wśród uczniów dawało się wyczuć atmosferę wielkiego oczekiwania. Oto na oczach wszystkich powstawał kompleks sportowy, jakiego mogli pozazdrościć młodzi poznaniacy.

Tymczasem życie szkolne, siłą rzeczy, skupiło się na nauce, konkursach przedmiotowych, działalności kulturalnej i charytatywnej. Powstawały liczne koła zainteresowań, które niczym satelity okrążały centralną planetę - Gimnazjum nr 54. Wśród nich znalazło się Koło Pro Symfoniki, Koło Turystyczne, Klub Europejczyka, Kafejka Internetowa i inne.

Wszystkim działaniom szkoły patronuje jeden cel:

wychować Europejczyka władającego obcymi językami, światłego, wysportowanego,
czułego na ludzki ból. Europejczyka, który chwali cudze, własne zna.

Takie  zamierzenia  z  powodzeniem  pozwalają  realizować rozmaite zajęcia. Od pierwszych dni istnienia Gimnazjum nr 54 podopieczni zdobywają laury w konkursach. I to nie tylko w przedmiotowych. Ci którzy czują w sobie artystyczną duszę, prezentują umiejętności w kole teatralnym, recytatorskim, muzycznym.


Przez cały rok, a szczególnie w czasie ferii letnich i zimowych, młodzi piechurzy przemierzają szlaki - już nie tylko Wielkopolski. Idą pieszo, jadą na rowerach, pociągiem, lub zimą na nartach. O rozwoju turystyki w Gimnazjum nr 54 wiedzą nawet ci poznanianie, którzy swoich dzieci w naszej szkole jeszcze nie mają.

Wychowankowie Gimnazjum nr 54 - jakby chcąc zasłużć na salę gimnastyczną - udowodnili, że są jej warci. Zdobywali medale w sportowych mistrzostwach miasta, a nawet Polski. Złote i srebrne.

W lutym 2002 roku nasze gimnazjum została podłączona do Internetu.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment. 7.09.2002 roku w sobotę o 11.00 odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu sportowego. Do użytku młodzieży (i nie tylko) oddano ogromną salę gimnastyczną, kryty basen, siłownię, a także kilka boisk do gry w piłkę. Wrażenie imponujące.

 


"Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza."

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego