Gimnazjada - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Gimnazjada

Gimnazjum nr 54 w Poznaniu z brązowym medalem Gimnazjady!

W środę, 6 marca, w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Z brązowym krążkiem na piersi  wrócili z tej imprezy uczniowie Gimnazjum nr 54 w Poznaniu. W półfinale poznaniacy przegrali z rówieśnikami z Wągrowca 21:25. Z pewnością duży wpływ na wynik końcowy miał fakt, że zawodnicy ze stolicy Wielkopolski nie wykorzystali w tym meczu aż 7 rzutów karnych! W pojedynku o trzecie miejsce podopieczni Domana Leitgebera pokonali Gimnazjum nr 7 w Kaliszu 30:27, choć początek meczu nic na to nie wskazywał. Poznaniacy przegrywali już 1:7 i mało kto się spodziewał, że jeszcze przed przerwą losy meczu się odwrócą. W meczu o podium ciężar gry na swoje barki wzięło trio Słupski, Maćkowiak i Styczyński. Ich udane akcje akcje w ataku rekompensowały nieporadność zespołu w obronie. Uczniowie  Gimnazjum nr 54 w Poznaniu mozolnie odrabiali straty by w ostatecznym rozrachunku uzyskać nawet cztery bramki przewagi.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w tej imprezie na co dzień reprezentują barwy klubu MKS Poznań
Całą imprezę wygrali miejscowi, przed Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu.

Najlepszym zawodnikiem trzeciego Gimnazjum w Wielkopolsce wybrano Mateusza Słupskiego.

W skład brązowych medalistów wchodzili:
M.Słupski, P.Styczyński,P.Maćkowiak, D.Wójkiewicz, K.Tyliński,K.Zajma, A.Klawiński, M.Zieliński, W.Tasarek, M.Szelagiewicz, M.Szamajda.

Trener: Doman Leitgeber

Gimnazjum nr 54 w czwórce najlepszych szkół w Wielkopolsce !

We wtorek 19 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 54 odbył się Półfinał Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców.
Gospodarze okazali się mało gościnni i pewnie pokonali pozostałe trzy szkoły.W pierwszym meczu zwyciężyli z Gimnazjum z Konina, później rozprawili się z rówieśnikami z Kalisza, a na koniec pokonali swoich kolegów z Obornik Wielkopolskich. Trzy zwycięstwa dały awans do finału tych rozgrywek, w których zmierzą się cztery najlepiej szkolące młodzież pod kątem piłki ręcznej gimnazja w
Wielkopolsce.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Mateusz Słupski.
Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju są zawodnikami współpracującego ze szkołą klubu MKS Poznań

W skład zwycięskiej drużyny weszli:
H.
Wójtowicz, M. Szelągiewicz, K. Zajma, A. Klawiński, P. Styczyński, M. Słupski, M. Zieliński, M. Szamajda, P. Maćkowiak, W. Narożny, S. Jastrzębski, K. Tyliński, W. Tasarek, D. Wójkiewicz.

Opiekunem grupy jest trener Doman Leitgeber

Wyniki z udziałem Gimnazjum nr 54
G 54 - G Konin  22:12
G 54 - G 7 Kalisz   22:12
G 54 -
G 1 Oborniki Wlkp.  22:13

Doman Leitgeber

Piłka siatkowa

Uczniowie naszego gimnazjum 24.10.2012r. brali udział w I etapie rozgrywek piłki siatkowej w ramach Gimnazjady. Zawody odbyły się w gimnazjum nr 60 w Poznaniu.
Udział wzięły trzy  szkoły:
Gimnazjum nr  60
Gimnazjum nr  67

Rozegrane zostały 3 mecze systemem „każdy z każdym". Dziewczęta z naszego gimnazjum okazały się bezkonkurencyjne , wygrały dwa mecze i awansowały do dalszych rozgrywek.

Naszą szkołę reprezentowały:
Jaroni Ola                          2a
Kaczmarek Paulina           2a
Kudela Inga                      2a
Zapolska Marta                 2b
Dopke Sabina                   2b
Michalik Paulina               2b
Sałata Kinga                     3c
Pawlińska Daria                3c
Baranowska Ewa               2c

II etap Gimnazjady odbył się 29.11.2012r w gimnazjum nr 12 na Osiedlu Batorego.

Udział wzięły trzy  szkoły:
Gimnazjum nr  6
Gimnazjum nr   12

Po zaciętej grze uznaliśmy wyższość rywalek i na tym etapie zakończyliśmy rozgrywki.

Opiekun: Bożena Konieczna

Unihokej

Uczniowie naszego gimnazjum 16.11.2012r. brali udział w I etapie unihokeja w ramach Gimnazjady.
Zawody odbyły się w hali sportowo
widowiskowej Arena.

Udział wzięły cztery szkoły:
Gimnazjum nr  26
Gimnazjum nr    6
Gimnazjum nr  29

Rozegranych zostało 6 meczów systemem „każdy z każdym”.

Wyniki sportowych zmagań:
G  26  -  G  54  3:1
G  54  -  G 6     3:0
G  54 -   G  29  1:3

Naszą szkolę reprezentowali :
Rulczyński Adrian    3c
Frąckowiak Maciej   3c