Festyn 2012 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Festyn 2012

O nas > Galeria

Młodzież wraz z nauczycielami naszego gimnazjum kolejny raz zroganizwoali wspaniały Festyn Kopernikański, który odbył się dnia 06.12.2012r. Na uroczystość przybyło wiele zaprzyjaźnionych szkół m.in. SP 7, 19, 63, 70, 74, 80. Zaszczycili nas również mili goście ks. proboszcz z  naszej Parafii, przedstawiciele Rady Osiedla Grunwald Południe i oczywiście Dyrektorzy i nauczyciele z powyższych szkół. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała p. dyrektor Dorota Pilna.

Jedną z głównych atrakcji Festynu byli zaproszeni OLIMPIJCZYCY, którzy startowali  na Olimpiadzie w Londynie w tym roku. Zastał przeprowadzony z nimi krótki wywiad następnie wraz z uczniami wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych. Na koniec zrobili krótki pokaz biegu w sztafetach. DZIĘKUJEMY BARDZO.
Impreza rozpoczęła się od pokazu układu choreograficznego „Marsz Janczarów” przygotowanego pod okiem p. Doroty Łakomej.

Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie „Teatru Młodych” przygotowane przez panią Halinę Tomaszewicz, w którym udział brali uczniowie klasy 3A, Kamil Wyrwiński oraz Mateusz Pruski. Pokazali nam krótką sztukę z życia Mikołaja Kopernika.

Ponadto zaproszeni uczniowie wraz z dziewczynami klas drugich i trzecich tańczyli do znanej nam już piosenki PSY
Gangnam Style. Choreografia została przygotowana przez p. Kamilę Rutkowską.

Na koniec uroczystości odbył się konkurs, który miał na celu wyłonienie osoby najlepiej przebranej w strój średniowieczny, zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 2B
Marcin Nowacki.
Wszyscy goście mogli skorzystać z kafejki, w której były przepyszne ciasta, stoiska ,,Zdrowe jadło”. Mogli oglądać doświadczenia przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum oraz wziąć udział w szybkim treningu samoobrony pod czujnym okiem sensei Magdaleny Antoniewicz oraz mistrza MMA Grzegorza Waligóry.

Wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie Festynu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

Wkrótce większa galeria z Festynu Kopernikańskiego