Dzień Teatru - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Dzień Teatru

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
W GIMNAZJUM NR 54 W POZNANIU

Szkolne zajęcia edukacyjne GIMNAZJUM NR 54 9 kwietnia 2013r. zamieniono na edukację teatralną i  tego dnia przeniesiono do TEATRU ANIMACJI w Poznaniu, z którym szkoła od lat współpracuje. Uczniowie obejrzą spektakl „ Książę i prawda” oraz uczestniczyć będą w warsztatach teatralnych prowadzonych przez kierownika artystycznego teatru panią Katarzynę Grajewską.

6 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbędzie się II etap IV Edycji Poznańskiego Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Teatrze, którego Gimnazjum nr 54 jest inicjatorem i głównym organizatorem pod patronatem Teatru Animacji.

Szkolna scena „NA ANTRESOLI” zaprasza na pokazy: szkolnego „Teatru Młodych” program poetycki „…jak płaszcz z oskubanych wron…” i etiudę o życiu Mikołaja Kopernika „ Rzeczą ludzką jest dochodzić prawdy” oraz zaprzyjaźnionych szkół spektakl „Rewizor” teatru „Za kulisami”  z Gimnazjum nr 43 i „Życie dla dzieci” Gimnazjum Dwujęzycznego  im. K. Marcinkowskiego.

Na tę okoliczność zaplanowano od dłuższego już czasu przygotowywaną wystawę plakatu teatralnego
z przedstawień Teatru Animacji w nowo otwartej szkolnej galerii pod sceną „Na Antresoli”.

Teatralnej magii dodaje, intrygująca wszystkich przybywających i goszczących w szkole, ekspozycja dziwnych postaci czyli dużych form dekoracji teatralnych z przedstawień Teatru Animacji w Poznaniu.

Swoimi działaniami wychodzimy także poza szkołę, bowiem rozszerzamy edukację teatralna i organizujemy warsztaty teatralne dla sześcioklasistów z okolicznych szkół podstawowych.

W nastrój teatralnego święta społeczność szkoły wprowadzi kolorowy, wesoły korowód postaci w kostiumach ze sztuk teatralnych, przetaczający się w przestrzeniach korytarzowych naszej szkoły.
Na święto teatru zaprasza

Teatr Młodych"