Dzień Europy 08.05.2015 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

O nas > Galeria

WIELKI SUKCES GIMNAZJUM nr 54

Gimnazjum nr 54 wspiera obchody Dnia Europy

8 maja 2015 roku na Starym Rynku odbyła się impreza organizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Dzień Europy – najważniejsze święto Unii Europejskiej.  Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 54 tworząc partnerstwo z seniorami z Centrum Inicjatyw Senioralnych, pomagali przy organizacji wydarzenia o zasięgu europejskim.
Hasło przewodnie imprezy „Żyj zdrowo” nawiązuje do kampanii „We love eating” pod patronatem Komisji Europejskiej w ramach, której mieszkańcy Poznania mogą bezpłatnie uczestniczyć w licznych akcjach organizowanych na terenie Gimnazjum nr 54.
Młodzież z Gimnazjum nr 54 promowała idee europejskie podczas występów wokalnych i tanecznych. Przeprowadziła również animacje dla dzieci, europejskie koło fortuny, konkursy, quizy, oraz konkurencje sportowe z nagrodami.