Biskupin 2014 - Gimnazjum 54 w Poznaniu

Biskupin 2014

BISKUPIN
20.09.2014r.

W sobotę uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Biskupina na XX Festyn Archeologiczny pod tegorocznym hasłem; „Kamień, brąz, żelazo”. Celem wyjazdu była realizacja projektu archeologia: Wczoraj i dziś. Uczniowie mieli okazję odbyć niezwykłą „podróż” przez wszystkie trzy epoki. Wyjazd był unikalną szansą, aby spotkać drużyny wojów i odwiedzić rekonstrukcję wczesnośredniowiecznej wioski. Organizatorzy chcieli pokazać, że współczesna archeologia to połączenie wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin nauki: antropologii, archeozoologii czy geofizyki. Największym zainteresowaniem  cieszył się olbrzymi kontener (ok. 60 tys. litrów wody), w którym poprzez specjalne okna zwiedzający mieli możliwość oglądania pracy archeologów podwodnych.