VIII TURNIEJ OŚWIATA CUP - Gimnazjum 54 w Poznaniu

VIII TURNIEJ OŚWIATA CUP

VIII TURNIEJ  "OŚWIATA CUP" W PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 20 listopada 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu odbył się VIII turniej piłki ręcznej „Oświata Cup”.
W turnieju udział brały reprezentacje szkół podstawowych nr 4, 7, 10, 46, reprezentacje gimnazjów nr 5 i 54, reprezentacja liceum ogólnokształcącego nr 20 oraz zespół VIP-ów, złożony z dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pracowników wydziału Oświaty i wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.
Turniej odbywał się pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
W turnieju szkół podstawowych zwyciężyła drużyna szkoły podstawowej nr 7 pokonując w finale reprezentację SP nr 10. Trzecie miejsce wywalczył zespół SP 46, a czwarte miejsce drużyna z SP 4.  W kategorii szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz VIP-ów zwyciężył zespół VIP-ów, drugie miejsce zajęła drużyna XX LO, trzecie zespół gimnazjum nr 5, a czwarte reprezentacja gimnazjum nr 54.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Na trybunach gościliśmy m.in. dyrektora wydziały Oświaty UM Poznania Przemysława Foligowskiego, dyrektorka wydziału Sportu UM Poznania Ewę Bąk, wiceprezesa ZPRP prof. Bogdana Sojcuna, prezesa WZPR
Marka Werle oraz dyrektorów i nauczycieli szkół biorących udział w turnieju.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali puchary, statuetki piłkarza ręcznego oraz upominki ufundowane przez Wydział Oświaty UM Poznania oraz Związek Piłki Ręcznej w Polce.
Atmosfera turnieju była znakomita. Promocja piłki ręcznej wśród uczniów wypadła okazale. Wszyscy uczestnicy turnieju obiecali, że za rok spotkamy się IX turnieju piłki ręcznej „Oświata Cup”.

W imieniu organizatorów
Andrzej Siekierski
Wicedyrektor Gimnazjum nr 54.